Domů / O nás

O nás

Dobrá sklenka s. r. o. je malá rodinná společnost, kterou pojí láska k vínu. Naše produkty si pečlivě osobně vybíráme pouze od kvalitních výrobců, kteří svá vína dělají s péčí a vášní jižním národům vlastní. Dle nás není u vína nejdůležitější cena či počet medailí, ale hlavně to, zda vám chutná.

 

Jak to všechno začalo....

Naši přátelé dali asi před 15 lety dohromady "Klub přátel dobrého vína" a my jsme se stali jeho součástí. Od té doby jsme začali dělit vína nejen na červená a bílá, ale hlavně na chutná a "nechutná". Za všechna ta léta jsme ochutnali výborná vína z mnoha vinařských oblastí světa.

Tím, že jsme okusili hlavně vína, která jsou prezentována jen v kvalitních vinotékách a v systému HORECA (hotely, restaurace, kavárny) jsme si "rozmazlili" naše chuťové buňky. A tak jsme si pro sebe začali kupovat víno pouze od výrobců a dodavatelů, kteří prodávají kvalitní víno, které je vyráběno s láskou a péčí, ale ne pro velký obrat.

Na začátku loňského léta na dovolené v Itálii (obast Benátska) jsme se rádi nechali našimi blízkými přáteli zlákat k návštěvě místních italských vinařů. Byli jsme ohromeni jejich přístupem, kvalitou vína a oddaností vinařskému řemeslu. Samotná ochutnávka vína v malých rodinných vinařstvích je prostě koncert. Dají vám ochutnat cokoliv na co si ukážete. Každá lahev má svůj příběh a o vínu ve všech podobách umí zaujatě vyprávět hodiny. Přitom vám nechtějí za každou cenu víno prodat, mají jen radost z toho, že vám jejich víno chutná a že má jejich práce smysl.

Byli jsme návštěvami natolik nadšeni, že jsme se rozhodli jejich skvostná vína přivézt a nabídnout i ostatním nadšencům a milovníkům vína u nás. A protože je na světě podobných výrobců se zajímavými a kvalitními víny mnoho, rozhodli jsem se také, že budeme postupně přidávat zajímavá výborná vína, která při svých toulkách objevíme.

Jak jsme již zmiňovali - jsme nadšení laici a rádi bychom vám nabídli vína pro všední i nevšední dny. Rádi bychom byli těmi, kteří vám dodají dobré víno, které si v klidu otevřete k obyčejné večeři, ale i samozřejmě těmi, jejichž víno si otevřete při slavnostních okamžicích, či k příjemnému posezení s přáteli.